Co mogą znaczyć moje problemy z określeniem swojej orientacji seksualnej?

Moje pytanie jest odnośnie orientacji seksualnej której nie potrafię określić. Od zawsze byłam hetero czułam się tak zawsze podobali mi się chlopcy, nigdy nie czułam że mogłabym być homo.Od kilku miesięcy zastanawiam się jakiej orientacji jestem. Zaczęło się od tego że przed maturą zaczęłam mieć sny erotyczne z udziałem kobiet całowanie nawet seks. I od tego momentu zaczęłam się zastanawiać czy wszystko jest ze mną w porządku czy jestem w pełni hetero. Zaczęłam popadać w histerię ciągle się nad tym zastanawiać, nigdy nie myślałam nad kobietą w taki sposób żeby być z nią w związku czy coś innego nie postrzegałam jako partnerki na życie. Podziwiałam sylwetkę kobiet ponieważ zazdroszczę i że ooo chciałabym mieć taką sylwetkę pupę jak ona. Nie czuję przy kobiecie motylków nie zachowuję się dziwnie jest to stosunek czysto koleżeński. Jestem ciekawa jak wygląda seks tzn niektóre pozycję z kobietą, ale to czysta ciekawość która chciałabym spróbować ale tego nie zrobię.Od zawsze podobali mi się panowie, jestem w związku z chłopakiem jest mi z nim Dobrze chociaż jest to związek na odległość. Ciągle o tym.mysle płacze i zadaje sobie pytanie czy nią jestem czy też nie. Kiedyś miałam takie coś w głowie taki naskok że mogę nią być zapatrzyłam się wtedy na piersi,ale minęło byłam zakochana w chłopaku podniecał mnie tak samo inni chłopcy, mój chłopak też mnie podnieca, ale myślenie o tym spędza mi sen z powiek i zaczynam wręcz świrować i o tym ciągle myśleć. Chciałabym mieć dziecko męża ślub a tu pojawia się takie myślenie. Nie wiem co mam robić czy to jest skok rozwojowy dojrzewania i klasyfikacji. Czy już świruje. Kocham swojego chłopaka. Robiłam nawet testy na orientację iplasuje się pomiędzy zero a 1 w tabeli naczytałam się już tyle rzeczy w internecie, sprawdzałam sennik czytałam czy to normalne że zaczęłam jeszcze bardziej popadać w depresję. Nie wyobrażam sobie bycia z kobietą nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić seksu ani pocałunku. Kiedyś nawet myślałam że co byk zrobiła jakby zakochała się we mnie lesbijka i że to nie możliwe. Czy natrętne myślenie o tym może sprawiać czy też sobie to wmawiam i szaleje. Jakbym była les to bym nie podniecała się przy dotyku męskim nie podniecali mnie mężczyźni. Czy sny mogą być oznaką orientacji czy to normalne ?

Dzień dobry,
Pani objawy przypominają mi zaburzenie obsesyjno - kompulsyjne związane z orientacją seksualną. Oczywiście nie stawiam Pani takiej diagnozy, ani nawet jej nie podejrzewam, gdyż sam objaw niekoniecznie oznacza obecność zaburzenia. Odsyłam Panią do książki "Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne. Poradnik z ćwiczeniami opartymi na uważności i terapii poznawczo - behawioralnej" Jon Hershfield, Tom Corboy, Wyd. Uniwersyetetu Jagiellońskiego. Nie tylko Pani ma zatem tego rodzaju trudności. Osoby z tego typu OCD obsesyjnie rozważają swoją orientację mimo, iż wiedzą że są heteroseksualne i nic nie wskazuje na to by było inaczej. Podobnie jak Pani myślą, że "podziwianie wdzięków tej samej płci" to niepokojący objaw w momencie, gdy jak sama Pani zauważyła to normalne, że czasem kobieta kobiecie pozazdrości urody lub zwróci na ulicy uwagę na inną kobietę ze względu na jej urodę. W przypadku, gdyby objawy te utrzymywały się lub nasiliły polecam konsultację z psychoterapeutą pracującym w podejściu poznawczo - behawioralnym. Jeśli chodzi zaś o sny to nie można przywiązywać do nich ogromnej wagi i rzeczywiście może być to jak to Pani określiła "rozwojowe". Mam nadzieję, że objawy te ustąpią same lub z pomocą specjalisty i może Pani czuć się spokojna, co do swojej orientacji.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/