Z jakim lekarzem należy skonsultować takie zachowanie dziecka?

Witam. Mam problem do jakiego lekarza udać się z moim 4 letnim synem, ponieważ gdy się ekscytuje, cieszy to podskakuje, a gdy mu się zwraca uwagę żeby tego nie robił to cały się spina. Skacze jak mu się coś podoba, jak nie może się czegoś doczekać, jak się czemuś przygląda. Potrafi skupić się np na oglądanej bajce i nie skakać, ale większość swojego dnia skacze. Potrafi nawet chodzić w podskokach. Jest również wybuchowy. Potrafi siedzieć przytulony, ale za chwilę się odwróci i uderzy, zrobi komuś coś przykrego. Sobie nie robi krzywdy. Zauważyłam też że od niedawna gdy próbuje zasnąć lub rano, jak się obudzi mruczy sobie coś pod nosem. Z mężem nie mamy pojęcia gdzie się udać z tym problemem,do psychologa, a może neurologa.. Bardzo prosimy o pomoc.

Dzień dobry, może Pani skorzystać na początek z konsultacji z lekarzem pediatrą dziecka i porozmawiać o swoich obawach. W przypadku podejrzenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej wskazana będzie konsultacja z lekarzem psychiatrą dziecięcym i psychologiem.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka