Czy takie zachowania dziecka są normalne?

Tyle jest tego do opisanie, że muszę chyba pisać parę razy. Dodam Że córka późno zaczęła gryźć I może to jest przyczyną twgo że nie chce mówić. Buzia się jej nie zamyka ale mówi po Swojemu. Czasami uda jej się coś tam powiedzieć. Np. Ostatnio nowe słowo które powiedziała to Heniek ? Jeść nie lubi sam musimy jeść razem z nią. W zasadzie to je wszystko co jej damy ale ma swoje ulubione rzeczy które wcina z ochotą. Mięsa nie chce gryźć. Ma różne fazy jak to dziecko. Raz jest grzeczna A raz wybuchowa . Kontakt wzrokowy z nią jest super. Uwielbia się wyglupiac szczególnie z tatusiem. Sama sobie ubrania z szafki wyciąga i czasami jest plac jak jej się nie podoba dana kreacja to trzeba jej zmienić na to co Ona chce. Zauważyliśmy też ostatnio, że zaczyna płakać np. Trzy widzi nagranie w telefonie z którego kiedyś się bardzo cieszyła. Uwielbia siebie oglądać. Ale także i innych. Zaczęła także reagować płaczem o widać że się boi jak jest w zabawie jakiś dźwięk, wcześniej się nie bała. Naszym błędem było to że od zawsze był telewizor i bajki dla Niej A później piosenki. Od pewnego czasu nie włączam już jej Tv bo widziałam że Córka wogole nie reaguje na Mnie. Przyniosła mi pilot tylko jak jej się piosenka nie podobała. Na niektóre piosenki również zaczęła reagować płaczem, wcześniej je lubiła. Lubi kolorowe światełka. Jak się dobieranie to chwilę się patrzy A potem odchodzi. Czy takie zachowania są normalne czy dziecko faktycznie może być chore. Na chora to.ona nie wygląda bo jest pełna energii. Lubi się bawić, skacze. Na spacerku pokazuje znaki drogowe.. I ogólnie zwiedza świat. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam, czy zachowanie dziecka jest w normie, czy wykracza poza normę zależy od wielu czynników, wieku, etapu rozwojowego, temperamentu, sytuacji w domu. Jeżeli mają Państwo obawy z tym związane proszę skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego który przeprowadzi rozmowę z Państwem na temat niepokojących zachowań.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka