Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z orientacją seksualną u 27-latka

Mam 27 lat i problem ze swoją orientacją seksualną. Jestem w związku z kobietą. Uprawiamy seks, zwykle 2 razy w tygodniu. Jest ok, nigdy nie miałem z tym żadnego problemu. Ale podobają mi się też mężczyźni. Na ulicy przyciągają moją uwagę dużo bardziej niż kobiety. Myślę, że mógłbym uprawiać z nimi seks. Dodam, że od kilku lat nałogowo oglądam pornografię (głównie seks 2 facetów). Jak to ze mną jest?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Czy gej może być homofobem?

Najlepszym wyjściem będzie wizyta u seksuologa, aby uporządkować swą wiedzę na temat orientacji i preferencji seksualnych oraz obniżyć niepokój z tą sferą u Pana występujący.
Zalecałbym wizytę u profesjonalisty, być może potrzebna będzie wycieczka do Warszawy.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Ludzka seksualność i tożsamość seksualna jest barwna i złożona. Duża grupa ludzi jest biseksualna, heteroseksualna z elementami preferencji homoseksualnych lub heteroseksualna z fantazjami o urozmaiceniu swojego życia seksualnego spotkaniem z osobą tej samej płci. Zachęcam do własnych refleksji i poszukiwań na ten temat, np. z pomocą książek dot. seksualności lub w osobistym kontakcie z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy