Co mogą oznaczać tego typu sny w moim przypadku?

Niepewność do swojej orientacji seksualnej. Witam. Mam 20 lat i od dłuższego czasu nie wiem czy jest ze mną wszystko w porządku. Od dłuższego czasu mam sny erotyczne z osobami tej samej płci. Są to sny zazwyczaj jak się całuje ewentualnie jak uprawiam seks. Jest to dla mnie bardzo dziwne i szokujące ponieważ nigdy nie byłam z osobą tej samej płci nie całowałam się a tym bardziej nie miałam pociągu seksualnego do kobiet. Kiedyś się takie sny pojawiały ale nie brałam ich na poważnie. Jak byłam młodsza cos mi się ubzdurało oglądając film i patrząc na piersi pomyślałam że jestem homo. Jednak to minęło i o tym zapomniałam i zakochałam się potem w chłopaku, spotykałam się z chłopakami i nawet przed tym interesowali mnie tylko i wyłącznie chłopcy.W momencie te sny kiedy miałam bardzo dużo stresu zaczęły się nasilać. Podkreślam że mam chłopaka którego Kocham przeżyłam z nim swój pierwszy raz. Martwię się że coś ze mną jest nie tak, nie widzę się w związku z kobietą, tym bardziej że chce mieć swoją rodzinę i dziecko i slub. Jest mi trudno ponieważ myśląc o tym strasznie przytlaczam się tym i zaczynam świrować i zaczynam myśleć o tym coraz bardziej. Jestem z osób które strasznie biorą wszystko do siebie i się tym martwie. Czytałam różne poradniki że sny nie są zawsze tym co może przejawiać nasze preferencje, a nawet zasięgałam znaczenia w siennikach.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Drag Queen

Drag Queen to artysta, parodysta ? najczęściej mężczyzna, który upodabniając się do kobiety, występuje na scenie klubowej. Niektórzy traktują to jako źródło zawodu czy też hobby. Anna Golan, seksuolog, opowiada o atrybutach Drag Queen oraz Drag King.

Ma Pani chłopaka, czuje pociąg do mężczyzn, chce założyć rodzinę z mężczyzną, nie czuje pociągu seksualnego do kobiet, nie myśli o kobietach w kategoriach obiektów seksualnych/relacyjnych/partnerskich. To są przesłanki jednak do tego, że jest Pani orientacji heteroseksualnej. Sny często są przejawem tego, co działo się w ciągu dnia i niekoniecznie w prosty sposób (od a do b) układają te dziennie doświadczenia podczas naszego spania (raczej ma to bardziej mechanizm od a do b ale przez z, m i w..Czyli nie po kolei, bez większego układu i konsekwencji). Często coś, co zobaczyliśmy, usłyszeliśmy w ciągu dnia (a niekoniecznie zwróciliśmy na to dużą uwagę) wplecione zostaje w oniryczną sytuację tworząc z niej pewne fabuły i obrazy. Ostatnimi czasy coraz więcej informacji slyszy się choćby w mediach na temat osób LGBT. To wystarczyło do pojawienia się pierwszego snu o tej tematyce. Jeśli Pani zaczęła później więcej myśleć - i co więcej: denerwować się - tematami własnych snów, to siłą rzeczy pojawia się nowy materiał do "obrobienia " w trakcie spania, do ułożenia. Stąd nasilenie tej tematyki sennej.
Jeżeli niepokój będzie Pani ciągle towarzyszył i będzie powodował dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu - polecam konsultację psychologiczną. Podczas takiego spotkania może łatwiej będzie Pani poradzić sobie z lękami i swoją "tendencją do brania wszystkiego do siebie". Można się tego pozbyć :) Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty