Kiedy kształtuje się orientacja seksualna dziecka?

W którym okresie ciąży kształtuje się orientacja seksualna dziecka?

Dzień dobry.

Można powiedzieć, że orientacja seksualna kształtuje się przez całe życie i nie jest czymś z góry nadanym. Stąd przypadki osób, które w jakimś wieku odkrywają pociąg do osób własnej płci.
Na zadane przez Panią pytanie nie da się jednak udzielić odpowiedzi, ponieważ nie wiadomo, co konkretnie ma wpływ na orientację seksualną człowieka. Przyjmuje się zatem, że podobny wpływ mogą mieć czynniki biologiczne (genetyczne), jak i czynniki społeczne (rodzina, wychowanie, relacje z rówieśnikami, itp.) przy czym dla każdego człowieka ten "wpływ" może być inny. Z całą też pewnością też nie mamy "rozumowego" wpływu na własną orientację seksualną, podobnie, jak nie możemy decydować jakiego koloru będą nasze oczy czy włosy.

Reasumując - nawet jeżeli przyjąć, że orientacja seksualna kształtuje się w okresie płodowym, nie da się stwierdzić, w jakim okresie rozwoju płodu może mieć ona miejsce.

Pozdrawiam.