Homoseksualizm - co wpływa na kształtowanie się orientacji seksualnej?

Chciałbym dowiedzieć się jaki jest obecny stan wiedzy seksuologów na temat homoseksualizmu. Co wpływa na kształtowanie się orientacji seksualnej, kiedy ona się "kształtuje" i czy człowiek ma na nią jakikolwiek wpływ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Według seksuologów przyczyny homoseksualizmu są podzielone na dwie zasadnicze grupy: jedna to przyczyny związane z nieprawidłową lub niedostateczną czynnością hormonalną w okresie płodowym lub noworodkowym, wywierającą wpływ na ośrodki mózgowe w podwzgórzu, a druga, to przyczyny związane z czynnikami psychicznymi i emocjonalnymi, mającymi wpływ głównie w okresie dzieciństwa i dojrzewania.

Serdecznie pozdrawiam.