Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wpływ temperamentu matki i stresu podczas ciąży na ilość męskich hormonów i orientację seksualną dziecka

czy nerwowy temperament matki i stres podczas ciąży odgrywa kluczową rolę w ilości meskich hormonów otrzymanych przez ośrodek seksu w mózgu dziecka a tym samym na orientacje seksualną dziecka .Ja zauważyłem już w wieku ośmiu lat że jest ze mną coś nie tak.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Parady Równości - święta społeczności LGBT

Witam

Stres , czy temperament matki podczas ciąży nie są kluczowymi bodźcami wpływającymi na kształtowanie się orientacji seksualnej u dziecka. Ilość i różnorodność hormonów oraz inne bodźce , także te do których dochodzimy we wczesnym dzieciństwie i w fazie dojrzewania też ma na to wpływ , nie tylko determinacja hormonalna.To , ze zauważyła pani odmienność już w wieku 8 lat jest tylko potwierdzeniem na duża obserwację siebie i analizę własnych zachowań oraz przemyśleń na ten temat.
POZDRAWIAM

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0

Witam Pana!
Orientacja seksualna jest warunkowana przez wiele czynników, np. przez środowisko w którym wychowuje sie dziecko a także przez czynniki genetyczne. Nadal badana jest kwestia co tak na prawdę jest decydujące w powstaniu konkretnej orientacji czy biologia czy wychowanie. Wydaje sie jednak że sam temperament matki nie moze wpłynąć na rozwój orientacji homoseksualnej u dziecka.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy