Orientacja seksualna - zaburzenia

Od jakiegoś czasu mam problem z orientacją sexualną. Moje problemy zaczęły się sporo czasu wcześniej, gdzie byłem w dużym stresie. Zauważyłem, że mam problemy z erekcją. Z czasem się to pogłębiało. Co gorsza zacząłem jakoś inaczej patrzeć na facetów. Kiedyś doszło do sytuacji, że byłem jakiś zazdrosny o kolegę. Wyszło więc, że jestem gejem. Od tego czasu zaczęły się moje problemy z psychiką. Często kiedy rozmawiam z facetami pojawiają mi się jakieś myśli, że np. się z nimi całuję lub coś gorszego. W nocy nie masturbuję się dla facetów i nie śnie o nich, ale jak widzę jakiegoś takie myśli nieraz przychodzą. Strasznie mnie to męczy. Nie wiem czy z tego powodu nie mam jakiś komplikacji z sercem,  bo zauważyłem, że ze stresu strasznie ciężko mi się czasem oddycha. Postanowiłem iść z tą sprawą do sexuologa. Ten sprawdził mi poziom testosteronuu i progesteronu. Okazało się, że testosteron mam na poziomie dziadka. Brałem przez jakiś czas leki, ale mało się zmieniło. Cięgle jestem w dużym stresie i myśli, które wyżej opisałem często wracają, co robić??? Co z tym zrobić? Czy coś mi pomoże? Nie wiem, wizyta u psychoterapeuty? Jeżeli tak czy w łodzi są jakieś godne polecenia osoby i czy za takie wizyty trzeba płacić? Dodam, że ponownie wybrałem się na badania chormonalne, a oto wyniki : fsh 1,8 mUl/ml zakres 0,70-11,1 LH 2,0 mUl/ml zakres 1,7 -8,6 Prolaktyna 5,97 ng/ml zakres 4,04-15,2 testosteron 16,17 nmol/l zakres 9,90 -27,80. Jestem około 30-dziestki.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
  Przytoczone wyniki badań są w normie i nie w nich upatrywałabym Pana problemów. Pana opis nie zawiera wielu istotnich informacji, które pozwoliłyby się wypowiedzieć na temat Pana orientacji seksualnej. Sny erotyczne z udziałem mężczyzn mogą przemawiać za homoseksualizmem, ale nie jest to jednoznaczne, tak jak to, że był Pan zazdrosny o kolegę. Myślę, że wizyta u seksuologa lub psychologa jest bardzo słusznym krokiem. Szczera rozmowa ze specjalistą umożliwi Panu przeanalizowanie swoich potrzeb, pragnień i ustalenie swojej orientacji. Listę poradni psychologicznych przyjmujących pacjentów w ramach NFZ znajdzie Pan w internecie.
Problemy ze wzwodem mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Czynnik psychogenny jest tu bardzo istotny, ale należy także wykluczyć niewłaściwy tryb życia (przewlekły stres, używki, wysokotłuszczowa dieta, siedzący tryb życia) czy choroby układu krążenia.
Pozdrawiam.