Trudności z określeniem własnej orientacji seksualnej

Mam duży kłopot z określeniem seksualności.Nie dopuszczam myśli, że jestem homoseksualistą.Od dłuższego czasu myślałem, że jestem biseksualistą Ale w kontaktach seksualnych z kobietami zawsze pojawiała się myśl obcowania, z tą samą płcią. Zaczęło się w wieku 14-16 lat, pojawiły się kontakty z chłopakami,okres technikum totalne zatarcie orientacji -wyparcie z pamięci. Wszystko odżyło na studiach, pojawiły się kontakty homosex.Czy to możliwe żeby nie wiedzieć z jaką seksualnością się utożsamiam?

Zwykle potrzebnych jest kilka wizyt u psychologa-seksuologa, aby uporządkować sobie te kwestie.
Internetowo nie da się zdefiniować problemu, to oczywiste.
Orientacja to nie układ zero-jedynkowy.
Do tego dochodzą różne preferencje seksualne oraz role kulturowe (gender).
Medycyna seksualna wyróżnia tzw. zespół dezaprobaty płci (gender dysphoria), gdzie zalicza się także osoby z najbardziej dramatycznym problemem - transseksualne.
Sytuacja osób transpłciowych jest najtrudniejsza, przy rozwiązywaniu ich problemów są one zmuszone polskim prawem do wystąpienia do sądu przeciwko własnym rodzicom - chodzi o zmianę metrykalna płci.
Niestety tolerancja na inność jest w Polsce niewielka aktualnie, tylko "heterycy" nie są atakowani.
Te kilka zdań ukazują złożoność problematyki płci i jej funkcjonowania.
Podsumowując:proponuję kontakt z doświadczonym psychologiem-seksuologiem.
Za pomocą literatury, internetu i własnych przemyśleń raczej nie można "wyjaśnić" sytuacji i poradzić sobie z niezrozumiałą i nieraz kłopotliwą seksualnością.
Pozdrawiam. JW