Jak poradzić sobie z takim podejściem do swojej orientacji?

Mam pytanie dotyczące mojej seksualnosci.. Podejrzewam u siebie biseksualizm Mam 29 lat i od kilku lat dręcza mnie myśli o tym jak to jest z drugim facetem I coś we mnie od czasu do czasu chce tego.. Wypieram to z siebie, walcze z tym ale to wraca ,przeszkadza mi to ze tak mam.. Dlatego chciałbym zapytać czy jest sens z tym walczyć? Głównie blokują mnie przekonania religijne przed tym ale poprostu mecze się sam ze sobą..nie akceptuje tego w sobie

Dzień dobry.

Myśli nie świadczą o orientacji seksualnej. Orientacja to coś więcej - myśli i fantazje seksualne, pobudzenie, dążenie do seksu z daną osobą i pociąg romantyczny.

Dla wielu mężczyzn, każda orientacja poza heteroseksualną jest trudna do przyjęcia. Zanim jednak, warto dobrze zbadać orientację u seksuologa i przedyskutować ew. trudności. Zachęcam!

D.Pysz-Waberski