Jak nie stracić syna homoseksualisty?

Witam, wiem już na 100 %ze mój mlodszy syn jest homoseksualny lat ,24. Bardzo sie boje o niego, bo wiem że on siebie nie akceptuje, ciągle mówi, ze nie powinien sie urodzić, po co ja go urodzilam, ciagle wspomina o śmierci. Jako mama jestem przerażona. On oczywiście nie wie, ze ja wiem o jego orientacji seksualnej. Strasznie sie o niego boję. Co mam robic. Pomóżcie, nie chce go stracić
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Metody leczenia depresji

Depresja to obecnie choroba cywilizacyjna. Potrzebne są więc skuteczne metody leczenia. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są sposoby leczenia depresji.

Może warto porozmawiać wprost o orientacji seksualnej z synem i okazać mu wsparcie i akceptację. Domyślam się, że musi mu być bardzo trudno żyć bez akceptacji siebie, pewnie obawia się reakcji innych ludzi, rodziny i mamy. Nie wiem na ile Pani pogodziła się z jego orientacją, to również powoduje przeróżne emocje u rodziców, niektórzy niestety odrzucają swoje dziecko z tego powodu, choć wiadomo, że orientacji się nie wybiera, z tym się człowiek rodzi i nie jest w stanie zmienić na swoje życzenie. Od nikogo to nie zależało, ani od niego ani od rodziców czy wychowania. Tak po prostu jest i można z tym żyć, mieć satysfakcję i radość z życia, o ile człowiek zaakceptuje siebie w takim wydaniu i ma wspierających bliskich. Wygląda na to, że miał szczęście, bo Pani chce go wspierać i pomóc mu. Warto o tym powiedzieć, przełamać się i wywołać temat, zapewnić go, że jest kochany bez względu na orientację, że Pani się o niego martwi i chciałaby aby był szczęśliwy, że będzie Pani przy nim i wesprze go w trudnościach. Niech się tego dowie i to jak najszybciej, żeby jego stan zaczął się poprawiać. Pani miłość i troska ma wielką siłę, która może Wam pomóc. Powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty