Co myśleć o takiej deklaracji syna odnośnie jego orientacji seksualnej?

Mój syn ma 16 lat i niedawno zakomunikował mi, że "woli chłopaków". Po krótkiej rozmowie uznał, że namieszałam mu w głowie, musi to przemyśleć, sam już nic nie wie. Minęły dwa tygodnie, mój syn rysuje symbole LGBT (tęczową flagę) i nie chce na ten temat rozmawiać. Nie wiem co robić ... mam przyjąć to wyznanie za pewnik ? czy może się mylić ? czy w tym wieku ma już 100% pewność, nie mając doświadczeń i wchodząc dopiero w dorosłość ?

Witam, syn potrzebuje w tej chwili wsparcia i zrozumienia oraz zapewnienia że niezależnie od podjętych przez niego decyzji otrzyma od Państwa pełną akceptację. To jest najważniejsze. Orientacja seksualna nie jest kwestią wyboru lub mody. Najwięcej osób (procentowo) orientuje się o swoich preferencjach w wieku 11-15 lat. Dla syna jest to trudna sytuacja, biorąc na przykład pod uwagę na co narażone są osoby które deklarują odmienną orientację seksualną od powszechnie akceptowanej. Gratuluje mu takiej odwagi, która sprawiła że zdecydował się o tym z Państwem porozmawiać. Przesyłam link do strony : https://kph.org.pl/publikacje_kph/ , gdzie znajdzie Pani publikacje które pomogą zrozumieć i przybliżyć tematykę osób LGBT.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka