Jak pomóc synowi z problemami z oceną własnej orientacji seksualnej?

Witam serdecznie Jestem zdesperowana matka 18 letniego syna który wyznał mi ze jest homoseksualista w dodatku z fetyszyzmem jest w stanie depresyjnym ostatnio przylapalam go na pisaniu z jego chłopakiem na wyznaniu mu ze nie jest pewien czy jest homo czy hetero pisza rowniez o próbach samobójczych proszę o pomoc Pozdrawiam J.B

Dzień Dobry Pani,

Gratuluję Pani Syna, że powiedział Pani wprost o swoich preferencjach, co mówi o Jego zaufaniu do Pani.
Jest bardzo młodym Mężczyzną, poszukującym Siebie, swojej orientacji.

Co może Pani zrobić?
Na ten moment?
Myślę, że olbrzymie znaczenie ma Pani akceptacja Syna, mówienie Mu o tym, że może liczyć na Panią, że nadal jest dla Pani ważny... - te słowa są oczywiste, jednak często nie są werbalizowane, mówione wprost - a mają olbrzymie znaczenie.
Nie napisała Pani o Ojcu Syna, czy jest obecny i na ile w Państwa życiu.
A istotna jest też Jego postawa i rzecz jasna wsparcie emocjonalne.
Natomiast niepokojące są rozmowy o samobójstwie i dlatego sugerowałabym konsultację psychiatryczną i psychologiczną ( i to musi zechcieć Syn).

A ode mnie taki bonus, 10 min. rozmowy telefonicznej bezpłatnej.

Zapraszam do kontaktu,
Serdeczności,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę, że to co może Pani najważniejszego zrobić dla swojego syna to dać mu bezwarunkową akceptację i wsparcie. To z kolei przyniesie mu poczucie bezpieczeństwa. To może być dla niego bardzo trudna sytuacja. Oprócz reakcji dalszego otoczenia może się obawiać o akceptację i zrozumienie najbliższych mu osób. Jeśli syn, bądź Pani potrzebowalibyście rozmowy i zasięgnięcia ważnych informacji może ten adres będzie pomocny http://lambdawarszawa.org/ Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/