Pytanie dotyczące orientacji seksualnej

Mam pytanie nt orientacji seksualnej. Od paru dni odczuwam pewien dyskomfort. Jestem dziewicą, nigdy nie miałam chłopaka na stałe. Zakochiwałam i odkochiwałam się stale. Lubię adorację mężczyzn i zawsze mnie pociągali. Jestem osobą tolerancyjną względem osób homoseksualnych, naprawdę. Tylko przeglądając internet, w którym tyle poprawności politycznej i osób homo zaczęłam się zastanawiać nad własną orientacją. To mnie przytłacza i nie wiem co robić. Boję się tego bardzo i bardzo tego nie chcę.

Witam Panią,

Pani wiek predysponuje Panią do odczuwania różnych wątpliwości odnośnie swoich preferencji co do płci ew. partnera seksualnego. W okresie dojrzewania (oraz wczesnej dorosłości - Pani znajduje się na przełomie obu tych okresów życia) preferencje seksualne dopiero się kształtują. W tym okresie wiele osób przechodzi fazę fascynacji (także seksualnej) osobami tej samej płci. Mogą także pojawiać się fantazje homoseksualne, co wcale nie oznacza, ze fantazjom takim towarzyszy chęć ich realizacji. Jednak kiedy dochodzą 3one do głosu, często powodują bardzo duży niepokój. Warto także wiedzieć, że seksualność kobiet bywa bardziej polimorficzna niż mężczyzn, co też powoduje, ze kobiety mniej jednoznacznie heterosekusalne niżmężczyźni. Współczesna kultura oraz społecznie akceptowany model rodziny nie pozwala na swobodną rozmowę na takie tematy wśród kobiet czy młodych dziewczyn. Jeśli kulturowo możlwie byłyby takie rozmowy, to na pewno pozwoliłyby one na zredukowanie Pani niepokoju. Na obecnym etapie Pani życia nie ma szczególnego sensu zastanawianie się nad swoją orientacją seksualną, ale raczej skupienie się na swoich preferencjach i bliższe przyjrzenie się ew. scenariuszom seksualnym, które chciałaby Pan realizować w swoim obecnym czy przyszłym zyciu seksualnym. Warto pozwolić swobodnie popłynąć takim fantazjom i spokojnie je poobserwować. Jeśli jednak wątpliwości będą się nadal utrzymywac, warto zgłosić się po diagnozę i ew. terapię do seksuologa. Pozwoli ona bardziej zanalizować Pani preferencje seksualne i oswoić ew. lęk.

Pozdrawiam!

Witam, nie widziałabym problemu w kwestii orientacji- wyraźnie Pani pisze ,że lubi adorację mężczyzn i że zawsze Panią mężczyźni pociągali. Wątpliwości wskazują raczej na małą dojrzałość i niezależność psychiczną- które w Pani wieku mają jeszcze prawo takimi być- naczytała się Pani w gazetach i nabrała wątpliwości -pomimo wieloletniej historii osobistej zakochiwania się w mężczyznach i braku jakiegokolwiek doświadczenia i zainteresowania seksualnego w relacji z kobietą-moim zdaniem jest Pani po prostu wrażliwą i bardzo jeszcze podatną na wpływ innych młodą osobą. Pozdrawiam