Utrata pociągu seksualnego do kobiet

Szanowni Panstwo, Od pewnego czasu stracilem calkowicie pociag seksualny do kobiet. Od kiedy pamietam mialem fantazje homoseksualne, ale nie dominowaly one nad fantazjami heteroseksualnymi a w realnym swiecie czulem pociag tylko do kobiet. Ostatnio jednak zostalem poddany ogromnemu stresowi i zauwazyem ze fantazje homoseksualne zaczely dominowac a pociag do tej samej plci nabral wymiar nie tylko seksualny ale i romantyczny. Zastanawiam sie jak to jest mozliwe i co z tym 'fantem' zrobic..

Dzień dobry.

Szkoda, że nie opisał Pan źródła ogromnego stresu, o którym Pan wspomina, jednak mało prawdopodobne jest, by akurat stres mógł wywołać dominację fantazji homoseksualnych. Z opisu nie wynika jednak, że zauważona tendencja homoseksualna Pana niepokoi, w przeciwnym wypadku sugerowałbym konsultację z seksuologiem, któremu mógłby Pan przedstawić szczegółowo całą sytuację.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Orientacja seksualna, wbrew pozorom, nie jest tak prosta do określenia. Nasze potrzeby i preferencje mogą zmieniać się w ciągu życia, w zależności ok okoliczności, przeżyć. Część osób heteroseksualnych miewa fantazje lub potrzeby homoseksualne - i odwrotnie - i nie musi to świadczyć o zmianie orientacji. Wiele ludzi z czasem i z wiekiem zaczyna też zauważać i lepiej rozumieć swoją biseksualność. Żadna z orientacji seksualnych nie jest chorobą i nie podlega leczeniu.

Pozdrawiam!