Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia orientacji po spożyciu alkoholu u 28-latka

witam mam 28 lat od jakiegoś czasu czuje dyskomfort w okolicy odbytu tak jak bym był dziwnie podniecony czuje to cały czas jestem hetero seksualny ale zastanawiam się czy hormonalnie się nie zmieniam na bi na trzeźwo jestem 100% hetero a po alkoholu czuje sie dziwnie i mam zaburzenia orientacji. jestem rozbity psychicznie z tego powodu to dziwne uczucie jest cały czas ze mną zawsze bardzo pociągały mnie kobiety ale sex uprawiałem sporadycznie bardzo wdzięczny był bym dobra rade
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Fetyszysta

Dzień dobry!

Niestety, nie wyjaśnia Pan, co rozumie przez "zaburzenia orientacji" pod wpływem alkoholu.
Orientacja seksualna - heteroseksualność, homoseksualność, biseksualność - jest raczej stała w ciągu życia, nie zmienia się nagle i spontanicznie, nie jest też zależna od zmian hormonalnych. Zmieniać mogą się za to potrzeby seksualne - w niektórych sytuacjach być raczej homo-, a w innych heteroseksualne. Być może generalnie jest Pan osobą biseksualną, ale wypiera Pan to, zaprzecza takim swoim potrzebom i ujawniają się one dopiero po spożyciu alkoholu, który rozhamowuje, przełamuje bariery? A może jest Pan osobą heteroseksualną, która jest otwarta na eksperymenty, różnorodne doświadczenia i pragnie Pan spróbować kontaktu homoseksualnego, ale wie, że nie jest to dla Pana droga na całe życie? Opcji jest wiele. Rozmowa dot. orientacji seksualnej, tożsamości seksualnej, preferencji seksualnych wymagałaby większej ilości informacji i dłuższej osobistej rozmowy z psychologiem.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Alkohol ( i inne narkotyki) ujawnia ukryte w podświadomości tendencje homoseksualne.
Nikt nie jest w 100% heteroseksualny.
Proponuję unikać narkotyzowania się alkoholem, jeśli nie akceptuje Pan stłumionych skłonności.
Być może warto byłoby porozmawiać z psychologiem seksuologiem, dla uporządkowania i uspokojenia...
W Warszawie znam Ewę Małachowską. Są i inni seksuolodzy psycholodzy.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy