Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z orientacją psychoseksualną jako wynik eksperymentów lub biseksualizm

ORIENTACJA PSYCHOSEKSUALNA . Mam 20 lat i jestem w związku z dziewczyną od roku.Uważam się za hetero,choć podniecają mnie fallusy.Spróbowałem seksu oralnego z mężczyzną,był skutkiem depresji, alienacji oraz potrzeby kontaktu seksualnego z drugą osobą.Podobają mi się kobiety.Moja dziewczyna bardzo mnie podnieca.Regularnie uprawiam z nią seks.U mężczyzn,mogę określić ich wyglad,bez podtekstów seksualnych.Przy dziewczynie nie mam takich zapędów.Czy to wynik eksperymentów?Czy jestem Bi?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Gender

Dzień dobry!

Orientacja/ tożsamość seksualna jest pojęciem szerokim i nie zamyka się tylko w trzech opcjach: homo-, bi- lub hetero-. Rozmowy z terapeutą seksuologiem mogą pomóc Panu lepiej zrozumieć, nazwać (jeśli ma Pan taką potrzebę) swoją tożsamość seksualną, ale nikt nie odpowie Panu, nie "zdiagnozuje", jakiej jest Pan orientacji. To przede wszystkim kwestia własnego odkrycia, przeżycia, wsłuchania się w swoje odczucia. Dla osoby np. generalnie heteroseksualnej, która miała w życiu incydentalne kontakty homoseksualne (i na odwrót) mogły one wynikać po prostu z zaspokojenia bieżącej potrzeby, a nie biseksualności.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Wygląda na to, że czuje się Pan zagubiony w swojej seksualności.
Proponuję nie eksperymentować, tylko odwiedzić seksuologa, najlepiej psychologa-seksuologa.
(W Katowiacach jest Poradnia "Julia" - jest do znalezienia w Sieci...)
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy