Problem z orientacją psychoseksualną jako wynik eksperymentów lub biseksualizm

ORIENTACJA PSYCHOSEKSUALNA . Mam 20 lat i jestem w związku z dziewczyną od roku.Uważam się za hetero,choć podniecają mnie fallusy.Spróbowałem seksu oralnego z mężczyzną,był skutkiem depresji, alienacji oraz potrzeby kontaktu seksualnego z drugą osobą.Podobają mi się kobiety.Moja dziewczyna bardzo mnie podnieca.Regularnie uprawiam z nią seks.U mężczyzn,mogę określić ich wyglad,bez podtekstów seksualnych.Przy dziewczynie nie mam takich zapędów.Czy to wynik eksperymentów?Czy jestem Bi?

Dzień dobry!

Orientacja/ tożsamość seksualna jest pojęciem szerokim i nie zamyka się tylko w trzech opcjach: homo-, bi- lub hetero-. Rozmowy z terapeutą seksuologiem mogą pomóc Panu lepiej zrozumieć, nazwać (jeśli ma Pan taką potrzebę) swoją tożsamość seksualną, ale nikt nie odpowie Panu, nie "zdiagnozuje", jakiej jest Pan orientacji. To przede wszystkim kwestia własnego odkrycia, przeżycia, wsłuchania się w swoje odczucia. Dla osoby np. generalnie heteroseksualnej, która miała w życiu incydentalne kontakty homoseksualne (i na odwrót) mogły one wynikać po prostu z zaspokojenia bieżącej potrzeby, a nie biseksualności.

Pozdrawiam!

Wygląda na to, że czuje się Pan zagubiony w swojej seksualności.
Proponuję nie eksperymentować, tylko odwiedzić seksuologa, najlepiej psychologa-seksuologa.
(W Katowiacach jest Poradnia "Julia" - jest do znalezienia w Sieci...)
Pozdrawiam. JW, Poznań.