Czy orientację seksualną można sobie wmówić?

Czy można sobie na siłę wmówić orientację seksualną? Np. Z powodu poszukiwania swojego miejsca wśród grupy...? Czy gej może podniecać się ciałem kobiety i odbyć z nią stosunek?

Dzień dobry!

Orientacja seksualna jest względnie stała w ciągu życia i wrodzona, więc dla większości ludzi możliwości celowej manipulacji orientacją - "zmienienia jej" - są nikłe.
Jednocześnie jednak preferowanie kontaktów seksualnych z partnerami jakiejś płci, dążenie do jakiegoś rodzaju kontaktów seksualnych, jest także "tylko" bieżącą potrzebą, która może się zmieniać oraz kwestią decyzji, bieżącego wyboru. Osoba raczej heteroseksualna może podejmować kontakty homoseksualne np. z potrzeby eksperymentowania, pod presją, upodabniając się do ważnych dla siebie osób, z powodu traumy podczas kontaktów heteroseksualnych itp.
Niektóre osoby homoseksualne nie są zdolne do odbywania kontaktów heteroseksualnych (jest to dla nich odrzucające lub neutralne, nie odczuwają pożądania ani podniecenia), a niektóre osoby homoseksualne mogą odbywać i odbywają także stosunki heteroseksualne. Część osób jest także biseksualna.

Pozdrawiam!