Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zainteresowanie osobami tej samej płci

Jestem osobą heteroseksualną, miałam za sobą 3 krótkie związki z mężczyznami, nie tak dawno doszło pomiędzy mną a moją koleżanką do pieszczot, było nam bardzo dobrze, ona chciałaby pójść o krok dalej, jednak mam pewne zahamowania, z drugiej strony brakuje mi fizycznej bliskości, pozdrawiam
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

BDSM

Witam Panią,

Nie zadała Pani konkretnego pytania, zatem trudno także domyślić się konkretengo celu w jakim zwróciła się Pani do ekspertów portalu. mogę się jedynie domyślać, że intymność, która pojawiła się między Panią, a jej koleżanką była zaskoczeniem, a z drugiej strony nie spowodowała Pani jednoznacznego protestu. Z seksuologicznych badań naukowych wynika, że siła jednopłciowości bywa znacznie niższa u kobiet, niż u mężczyzn. Zdarzają się zatem sytuacje, kiedy dojrzałe już kobiety, rozczarowane, czy niespłenione w poprzednich związkach z mężczyznami odkrywają, że ich popęd seksualny nie przejawia się w pełni jednopłciowo. Natomiast przypadkowo zainicjowana przez inną kobietę relacja zaczyna przekształcać się w relację intymną o charakterze erotycznym. Może to budzić zaniepokojenie, wstyd, czy chęć wycofania się z takich kontaktów. Na to czy relacja jednopłciowa spełnia Pani oczekiwania nie odpowie nikt poza Panią. Jeśli jednak ostatnie przeżycia uruchomiły u Pani lęk, niepewność czy zagubienie, warto byłoby omówić je podczas porad konsultacyjnych u seksuologa czy psychoterapeuty- seksuologa. Powinno to pomóc Pani poradzić sobie z wewnętrznym konfliktem, jaki spowodowała opisana przez Panią sytuacja.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy