Brak orgazmu podczas seksu z partnerem

Witam mam problem. Od jakiegos czasu spotykam sie z naprawde fajnym facetem nie mialam z nim niestety ani orgazmu lechtaczkowego ani pochwowego. Nie mialam go jeszcze z nikim. Nie wiem czy we mnie jest problem poniewaz skupiam mysli na czyms innym ale doznaje orgazmu tylko i wylacznie wtedy kiedy sie masturbuje. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Jest Pani jeszcze młodą kobietą, która, jak można się domyślać, poznaje dopiero swoją seksualność. Orgazm kobiecy jest z kolei dość skomplikowanym "zjawiskiem", na które ma wpływ wiele czynników.
Skoro jednak podczas masturbacji jest Pani w stanie osiągnąć satysfakcję, wydaje się, że głównym zagadnieniem wartym szczegółowego poznania jest relacja z partnerem, wzajemna akceptacja ale też i umiejętność "oddania się" drugiej osobie.
Namawiałbym Panią do konsultacji seksuologicznej.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Orgazm dla większości kobiet (w przeciwieństwie do większości mężczyzn) nie jest reakcją automatyczną, odruchowo. Nauka jego osiągania jest procesem, wymaga czasu i cierpliwości, stopniowego odkrywania swojej seksualności, zbierania doświadczeń erotycznych i budowania relacji z partnerem.
Pani przeżywa orgazmy - podczas masturbacji. Zachęcam do stopniowego uczenia partnera takich pieszczot, które mogłyby powtórzyć elementy Pani samodzielnej masturbacji.

Pozdrawiam!