Brak orgazmu pochwowego podczas stosunku

Witam mam 19 lat od 3 lat wspolzyje jednak nigdy nie doznalam orgazmu pochwowego , moj orgazm lechtaczkowy wystepuje jednakze po osiagnieciu go nie moge drugi raz osiagnac tego orgazmu.

Problem satysfakcji w życiu intymnym jest dynamiczny, zmienia się w czasie.
Na tym Portalu jest sporo wiadomości na ten temat,
Dostępna jest też s księgarniach literatura o tych zagadnieniach.
Generalnie należy cieszyć się z bliskości, a nie nastawiać się zadaniowo na poprawę "orgazmowej wydolności", to tylko przeszkadza w byciu "całej tu i teraz"...
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry!

Z punktu widzenia fizjologii, orgazm jest tylko jeden - różne są jedynie drogi jego osiągania. Większość kobiet osiąga orgazmy właśnie drogą łechtaczkową i nie ma w tym niczego niepokojącego. Część kobiet jest całkowicie niezdolna do osiągnięcia orgazmu tzw. pochwowego, a część uczy się doświadczania go z czasem. Wiele kobiet po raz pierwszy doświadcza orgazmu wyłącznie na skutek penetracji pochwy np. w ciąży, po 30 roku życia, po wieloletnim regularnym współżyciu ze stałym partnerem. Nadwrażliwość łechtaczki po orgazmie i niemożność osiągnięcia ponownego orgazmu również jest naturalna, fizjologiczna, choć jednocześnie jest to cecha indywidualna i u różnych kobiet może przebiegać inaczej, różny może być czas przerwy między kolejnymi orgazmami.

Pozdrawiam!