Brak występowania orgazmu u 21-latki

Witam. Mam 21 lat. Od 3 lat wspolzyje z jednym partnerem. Mam taki probem, że nie występuje u mnie orgazm pochwowy a tylko łechtaczkowy. Jak temu zaradzc ?

Dzień dobry!

Nie trzeba traktować tego jako problem.

Być może znajduje się Pani w grupie kobiet (ogromnej grupie!), która właśnie w taki sposób przeżywa swoją seksualność. Jest naturalną, że orgazm łechtaczkowy jest łatwiej dostępny. Tzw. orgazm pochwowy dotyczy tylko części kobiet i nie musi być nic niepokojącego w tym, że (obecnie lub w ogóle) Pani do nich nie należy.

Generalnie orgazm, jako zjawisko fizjologiczne, jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi jego osiągania. Żadna z nich nie jest jednak lepsza ani gorsza od innych.

Pozdrawiam!