Problem z osiągnięciem orgazmu podczas stosunku u 29-latki

Mam problem z osiągnięciem orgazmu podczas stosunku, orgazmu pochwowego. Udało mi się to tylko raz w życiu. Nie czuję ochoty na seks, ciężko mi się rozluźnić, a jedyny orgazm na jaki mogę liczyć, to w trakcie stosunku dodatkowo stymulować łechtaczkę. Pragnę czerpać radość ze współżycia bez ciągłego planowania jak to zrobić by orgazm był. Czasem wydaje mi się że jestem oziębła. Czy są jakieś środki farmakologiczne na zwiększenie libido, czy potrzebna wizyta u seksuologa? Mam 29 lat.

Witam,

Libido to tylko jeden z problemów (o ile w ogóle). W takich sprawach naprawdę warto poszukać źródła oraz przyczyn. Seksuolog i terapia seksuologiczna jak najbardziej wskazane.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Istnieją środki farmakologiczne, które mogą podnosić libido (dostępne po osobistej konsultacji seksuologicznej), ich skuteczność jest jednak różna, ponieważ na kobiecą seksualność w dużym stopniu ma wpływ psychika, emocjonalność, relacja z partnerem itp. Stąd przyjmowanie leków często nie daje pożądanych efektów.

W podobnej do Pani sytuacji znajduje się ogromna ilość kobiet i większość z nich nie uważa jej za problem. Większość kobiet przeżywa właśnie orgazmy tzw. łechtaczkowe, ponieważ to właśnie łechtaczka jest narządem najsilniej unerwionym i przeznaczonym do odczuwania przyjemności seksualnej. Część kobiet nie przeżywa tzw. orgazmów pochwowych i nie ma w tym niczego niepokojącego.

Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi jego osiągania. Żadna z nich nie jest lepsza od innych. Jeśli poznała Pani jedną z tych dróg (łechtaczkową) to bardzo dobrze, to powód do szczęścia i radości, a nie zmartwienia.

Pozdrawiam!