Co może oznaczać brak orgazmu pochwowego?

Nie jestem w stanie osiągnąć orgazmu pochwowego. Mam jedynie orgazm łechtaczkowy. Współżylam z kilkoma partnerami i z orgazmem łechtaczkowym nigdy nie mam problemu ale o pochwowym nie ma mowy. W niektórych pozycjach nie czuje nic, w niektórych jest całkiem przyjemnie ale i tak nie mogę dojść. Czy jest szansa, że jeszcze kiedyś poczuje pełnię kobiecości? Mam 26 lat
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Niefarmakologiczne metody leczenia menopauzy

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jakie są sposoby leczenia przykrych dolegliwości towarzyszących menopauzie? Dowiesz się tego z naszego filmu.

Dzień dobry!

Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden. Różne są tylko drogi jego osiągania, np. łechtaczkowa, pochwowa, sutkowa, analna, wyobrażeniowa itp. Żadna z nich nie jest lepsza ani gorsza, a orgazm uzyskany drogą pochwową nie ma nic wspólnego z "pełnią kobiecości". Jest możliwe, że z czasem, rosnącym doświadczeniem i eksperymentowaniem, zmianami sytuacji (np. zmianą partnera), zmianami stanu zdrowia (np. ciąża) mogą "uaktywnić się" nowe drogi osiągania orgazmu. Łechtaczkowa jest jednak najbardziej naturalna i powszechna.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty