Co może oznaczać brak orgazmu pochwowego?

Nie jestem w stanie osiągnąć orgazmu pochwowego. Mam jedynie orgazm łechtaczkowy. Współżylam z kilkoma partnerami i z orgazmem łechtaczkowym nigdy nie mam problemu ale o pochwowym nie ma mowy. W niektórych pozycjach nie czuje nic, w niektórych jest całkiem przyjemnie ale i tak nie mogę dojść. Czy jest szansa, że jeszcze kiedyś poczuje pełnię kobiecości? Mam 26 lat

Dzień dobry!

Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden. Różne są tylko drogi jego osiągania, np. łechtaczkowa, pochwowa, sutkowa, analna, wyobrażeniowa itp. Żadna z nich nie jest lepsza ani gorsza, a orgazm uzyskany drogą pochwową nie ma nic wspólnego z "pełnią kobiecości". Jest możliwe, że z czasem, rosnącym doświadczeniem i eksperymentowaniem, zmianami sytuacji (np. zmianą partnera), zmianami stanu zdrowia (np. ciąża) mogą "uaktywnić się" nowe drogi osiągania orgazmu. Łechtaczkowa jest jednak najbardziej naturalna i powszechna.

Pozdrawiam!