Jakie są sposoby na osiągnięcie orgazmu?

Witam mam pytanie Potrzebuję tabletki na orgazm Jestem po usunięciu macicy 18lat tem jestem 100% kobieta Ale mam problemy z orgazmem i partner uważa że mnie nie podnieca Chce aby nasze życie seksualne kwitło i żeby czół że mnie podnieca Proszę o poradę lub stosować aby za każdym razem osiągać orgazm
KOBIETA, 49 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

należy pamiętać, że po wycięciu macicy orgazm może być trudniejszy do osiągnięcia, jednak dalej jest to możliwe. Niestety “tabletki na orgazm” nie istnieją (jedynie takie zwiększające libido), więc musi się Pani podjąć innych czynności, które mogą w tym pomóc.

Kluczowa jest komunikacja z partnerem. Odpowiednie zrozumienie obu stron na pewno pomoże znaleźć rozwiązanie opisanej przez Panią sytuacji. Dodatkowo pomóc może stymulacja stref erogennych przez Panią samą lub partnera. Są to miejsca szczególnie wrażliwe na dotyk (m.in szyja, uda, sutki, czy wargi sromowe), których stymulacja zwiększa szanse na osiągnięcie orgazmu. Pomocne może się także okazać eksperymentowanie z różnymi technikami stosunków. Czasami owocna może się okazać zmiana pozycji seksualnej lub używanie różnych gadżetów.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-osiagnac-orgazm-przydatne-porady

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.