Dlaczego nigdy nie mogę osiągnąć orgazmu pochwowego?

Mam na imię Marta, od 4 lat współżyję z chłopakiem, nigdy przed nim nie miałam nikogo innego, więc uprawiamy seks od 4 lat. Problem w tym, że nigdy nie maiłam z nim orgazmu pochwowego, owszem było mi z nim przyjemnie, podnieca mnie, ale nigdy od 4 lat podczas stosunku nie doszło do orgazmu pochwowego - on o tym nie wie, więc przykro mi z tego powodu, ze muszę udawać. Zastanawiam się czy jest ze mną coś nie tak, proszę, pomóżcie mi - czy jest ze mną coś nie tak? Wstydzę się iść do ginekologa, po prostu nie jestem otwarta na takie rozmowy twarzą w twarz. Marta
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Orgazm pochwowy u kobiet może być bardzo zmienny osobniczo. Niektóre kobiety są bardzo podatne na stymulacje i bardzo szybko osiągają w ten sposób satysfakcję seksualną. Inne z kolei wymagają dłuższej gry wstępnej, a także odpowiednio długiej stymulacji nierzadko odpowiedniej techniki czy pozycji.
Jeśli do tej pory nie udało się Pani osiągnąć takiej satysfakcji seksualnej nie znaczy, że jest to niemożliwe. Na pewno nie należy podtrzymywać "udawania" orgazmu przed partnerem, ale szczerze porozmawiać o oczekiwaniach i potrzebach. Podczas współżycia każde z partnerów ma prawo odczuwać przyjemność w takim samym stopniu. Być może pomocne okaże się wydłużenie czasu stosunku, przybranie odpowiedniej pozycji, zastosowanie dodatkowych bodźców.
Jeśli pomimo różnych wspólnych starań nie uda się osiągnięcie orgazmu pochwowego, wówczas proponuję skonsultować problem z seksuologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl