Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nie miałam nigdy orgazmu pochwowego - co jest ze mną nie tak?

Mam na imię Marta, od 4 lat współżyję z chłopakiem. Nigdy przed nim nie miałam nikogo innego, więc uprawiamy sex od 4 lat. Problem w tym, że nigdy nie miałam z nim orgazmu pochwowego. Owszem było mi z nim przyjemnie, podnieca mnie, ale nigdy od 4 lat podczas stosunku nie doszło do orgazmu pochwowego. On o tym nie wie, więc przykro mi z tego powodu, że muszę udawać. Zastanawiam się czy jest ze mną coś nie tak. Proszę pomóżcie mi, czy jest ze mną coś nie tak? Wstydzę się iść do ginekologa. Po prostu nie jestem otwarta na takie rozmowy twarzą w twarz. Marta    
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak wywołać orgazm?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Kobiety potrzebują wiele czasu, by dobrze poznać i zrozumieć swoje ciało. Seks z partnerem to kolejne pole zdobywania doświadczenia i uczenia się swojego ciała. Pisze Pani, że nie miała orgazmu pochwowego w trakcie stosunku i udaje przed partnerem, że szczytuje. Warto z nim o tym porozmawiać. Kobiety osiągają orgazm poprzez stymulację pochwy czy łechtaczki, ale jest to to samo odczucie powstające w mózgu. Dlatego może Pani poszukać z partnerem takich pieszczot i pozycji, które pozwolą Pani czerpać pełnię przyjemności z seksu. Warto również ćwiczyć mięśnie pochwy, gdyż odpowiednie ich wytrenowanie może znacząco wpływać na występowanie orgazmów. Jeśli jest to dla Pani problem, z którym nie chce dzielić się z partnerem, to polecam kontakt z lekarzem seksuologiem. 

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy