Dlaczego nigdy nie miałam orgazmu, tylko łechtaczkowy?

Współżyje od 3 lat a mimo tego nigdy nie miałam orgazmu podczas seksu . Jedyny orgazm jaki mam to łechtaczkowy. Czy to normalne i czy można coś z tym zrobić żebym również była w pełni usatysfakcjonowana po wzztstkim

Dzień dobry, pisze Pani o trudnościach związanych z osiąganiem orgazmu pochwowego, natomiast orgazm łechtaczkowy Pani osiąga. Wiele kobiet doświadcza dokładnie tego samego co Pani. Łechtaczka jest narządem, który posiada tysiące zakończeń nerowych, co sprawia że jest niezwykle wrażliwa na dotyk oraz jest głównym źródłem kobiecej rozkoszy. Dlatego też wielu kobietom łatwiej osiągnąc orgazm łechtaczkowy niż pochwowy. Aby zwiększyć odczuwanie przyjemności płynącej z penetracji sugerowałabym ćwiczenie mięśni Kegla (rano i wieczorem, 3 serie po 10). Z uwagi na fakt, iż osiąga Pani orgazm łechtaczkowy, sugerowała bym współżycie w takich pozycjach przy których możliwa jest stymulacja łechtaczki podczas stosunku. Polecam jednak wizyte u seksuologa-psychoterpaeuty, który dokona szczegółowego wywiadu oraz opracuje plan. Na koniec chciałam jeszcze dodać, że w życiu intymnym bardzo ważne są relacje między Partnerami- to też może mieć wpływ na przyjemność z intymnych zbliżeń oraz na osiąganie orgazmu. Pozdrawiam serdecznie.