Czy mięśnie Kegla mają wpływ na doznanie orgazmu?

Czy mięśnie kegla mają wpływ na doznanie orgazmu? Czy poprzez ich ćwiczenie można doznać orgazmu pochwowego?

Dzień dobry!

Mięśnie Kegla mają kształt "opaski" założonej wokół pochwy. Poza intencjonalnym, świadomym ich zaciskaniem (tzw. "trening") nie kurczą się one samoistnie, więc mogą ulegać zwiotczeniu, co może wpływać negatywnie na przyjemność z seksu - zarówno kobiety i mężczyzny. Wiele kobiet, które wykonują takie ćwiczenia lub noszą tzw. kulki gejszy stwierdzają, że w ten sposób zwiększa się ich przyjemność z seksu i szanse na osiągnięcie orgazmu pochwowego. Istotne może być też zlokalizowanie swojego obszaru G (płytko wewnątrz na przedniej ścianie pochwy), którego stymulacja jest dla wielu kobiet jest bardzo przyjemna i może doprowadza do orgazmu. Z punktu widzenia fizjologii orgazm jest jednak tylko jeden i, czy to osiągnięty drogą pochwową czy łechtaczkową, jest tym samym doznaniem. Część kobiet nie jest zdolna do osiągania tzw. orgazmów pochwowych i nie jest to powód do niepokoju, jeśli bez tego czerpią one satysfakcję, radość, przyjemność z seksu.

Pozdrawiam!

Witam , ćwiczenie mięśni Kegla może przynieść w efekcie poprawę jakości współżycia seksualnego, w tym również zwiększenie szansy na orgazm pochwowy. Niemniej jednak jeżeli kobieta generalnie przez lata doświadcza orgazmu na drodze stymulacji łechtaczki to powinna sobie uświadomić, że jest dokładnie ten sam orgazm, do którego ktoś inny dochodzi inną drogą. Pozdrawiam