Problem z określeniem rodzaju orgazmu

witam , od 8 miesięcy zaczęłam współżycie z moim chłopakiem i wczoraj po raz pierwszy miałam orgazm pochwowy , zaznaczam że jestem jeszcze młodą osobą i byłam bardzo podniecona niż zawsze. Ale zastanawiam się czy to aby na pewno był orgazm pochwowy? zawsze miałam łechtaczkowy i ten był taki sam , krótki ale przyjemny ;) własnie zawsze nic nie czułam podczas seksu a po pewnym czasie to zaczęłam coś czuć, szczególnie na misjonarza i jeźdźca. Czy to był orgazm pochwowy ?

Dzień dobry!

Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi jego osiągania. Często te drogi splatają się ze sobą i orgazm jest efektem jednoczesnych pieszczot całego ciała, łechtaczki, psychicznego silnego podniecenia seksualnego oraz stymulacji pochwy.
Dodatkowo łechtaczka ma taką budowę, że jej odnogi obejmują wejście do pochwy (układają się wzdłóż warg sromowych), więc "orgazm pochwowy" może de facto być "łechtaczkowym". Być może ważniejsze niż nadawanie im nazw, jest po prostu cieszenie się każdą przyjemnością!

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Wnioskując z opisu, można przypuszczać, że rzeczywiście przeżyła Pani orgazm pochwowy, który powszechnie uważa się za intensywniejszy, a jednocześnie trudniejszy do uzyskania. Jak sama Pani pisze, jest Pani młodą osobą, która całkiem niedawno rozpoczęła współżycie. Najwidoczniej potrzebowała Pani trochę czasu, by oswoić się z tą nową sytuacją oraz zacząć czerpać z niej przyjemność. Jak widać, udało się to Pani, czego można tylko gratulować i życzyć powodzenia. Przy okazji też warto wspomnieć o antykoncepcji, której stosowanie uchronić może przed nieoczekiwanymi skutkami współżycia.

Pozdrawiam.