Jak przyspieszyć osiągnięcie orgazmu u kobiety?

Mam pytanie do ginekologa. Mam duży problem z osiągnięciem orgazmu. Zaczyna mnie to męczyć. Po porodzie wszysyko się zmieniło i nie jest już tak dobrze. Nie odczuwam tych samych przeżyć. Co mogę zrobić? Czy są na to jakieś tabletki aby poprawić libido i przyspieszyć osiągnięcie orgazmu u kobiety?
KOBIETA, 20 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

czasami po porodzie może pojawić się zjawisko znane jako "luźna pochwa", w którym ścianki pochwy rozsuwają się, co może wpłynąć na doznania seksualne kobiety podczas stosunku. To powszechny problem, który dotyka wiele kobiet w okresie poporodowym. Powinna Pani spróbować od ćwiczeń mięśni Kegla, a jeżeli to nie przynosi oczekiwanych rezultatów, istnieje opcja zabiegu chirurgicznego (np. za pomocą lasera), który ma na celu obkurczenie ścianek pochwy i poprawę komfortu seksualnego.

Może Pani również wykonać testy hormonalne, które sprawdzą, czy poziom prolaktyny jest w normie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niechec-do-seksu-po-urodzeniu-dziecka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.