Brak orgazmu pochwowego i słabe orgazmy łechtaczkowe

Moje pytanie dotyczy orgazmów. Od jakiegoś czasu moje orgazmy łechtaczkowe są dużo słabsze, albo prawie ich nie czuje-nie sprawiają mi przyjemności. Nigdy nie miałam też orgazmu pochwowego, ale miałam tak jakby wytrysk podczas peneteracji ale nie sprawiał on przyjemności i uczucia jak po orgaźmie łechtaczkowym. Co może być tego przyczyną.?

Dzień dobry.

Nie napisała Pani, czy uzyskuje orgazmy w wyniku współżycia z partnerem czy też poprzez masturbację. Jeżeli poprzez to drugie, można przypuszczać, że być może potrzebuje Pani innego rodzaju stymulacji, w innych pozycjach, przy użyciu innych sposobów.
Osłabienie przeżywania orgazmu podczas kontaktów seksualnych z partnerem, może z kolei wynikać z dodatkowych przyczyn, jak "ochłodzenie" relacji, brak umiejętności i doświadczenia partnera czy np. zbyt zadaniowe podejście do seksu.
Nie wydaje się jednak, by opisana przez Panią sytuacja miała być powodem do niepokoju. Jest Pani jeszcze bardzo młodą kobietą, która dopiero uczy się i poznaje własną seksualność i kobiecość oraz "techniki" uzyskiwania orgazmu. Kłopoty, o których Pani pisze wydają się mieć charakter przejściowy. W przypadku utrzymywania się bądź pogłębiania tego stanu może Pani również skorzystać z konsultacji seksuologicznej.

Z kolei wytrysk podczas penetracji niekoniecznie pojawia się jako "uzupełnienie" szczególnie silnie przeżywanego orgazmu. Może pojawić się zarówno podczas penetracji, przed orgazmem, w jego trakcie jak i po jego przeżyciu. Nie zawsze więc towarzyszyć mu muszą intensywne doznania.

Pozdrawiam.