Problem z osiągnięciem orgazmu łechtaczkowego i pochwowego

Witam serdecznie, mam 21 lat i współżyje od 5 lat miałam 2 partnerów, ale nigdy nie osiągnęłam orgazmu, ani pochwowego ani łechtaczkowego, co może być powodem? Od razu mówię że nie potrawie przełamać się i poznać "dogłębnie" swojego ciała. seks i pieszczoty sprawiają mi przyjemność ale na tym się kończy, nie szczytuje. Po takim czasie naprawdę staje się to meczące :( Odchodzi mi ochota na seks.

Dzień dobry!

Być może jest to tzw. zespół nierozbudzenia seksualnego.
Brak orgazmów podczas zbliżeń może mieć jednak także wiele innych przyczyn. Jedną z nich jest, jak sama Pani wspomina nieznajomość własnego ciała, skrępowanie, trudność z "przełamaniem się" w czerpaniu przyjemności z seksu.
Wiele młodych kobiet ma podobne trudności. Zazwyczaj właściwą receptą jest czas, cierpliwość, rosnące doświadczenie oraz samoświadomość, a także rozwijanie więzi z partnerem oraz zwiększanie swojej wiedzy, np. czytając podręczniki i książki pisane przez terapeutów i seksuologów.
Jeśli z czasem sytuacja nie będzie się zmieniać, proszę skonsultować się z psychologiem-seksuologiem w swojej okolicy i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!