Dlaczego nigdy nie miałam orgazmu?

Witam! Mam 22 lata i kochającego chłopaka. Jest mi z Nim bardzo dobrze, ale kiedy dochodzi do stosunku od pewnego czasu mamy blokadę, bo ja nie mam orgazmu! Na początku myśleliśmy, że może jestem za młoda, że to przyjdzie z czasem albo że musimy nad sobą popracować, nad emocjami, nad wspólnym współżyciem. Ale po 2 latach obawiam się, że ze mną jest coś nie tak, tak jakbym nie była zdolna do tego uczucia... Kocham swojego chłopaka,całym sercem, podnieca mnie, uwielbiam jego ciało i kocham to, jak mnie traktuje podczas stosunku i nie wiem, co jest przyczyną braku szczytowania??? Zawsze jestem sobą, nie kryję swoich emocji, uczuć, rozmawiamy otwarcie o problemach, więc co może być nie tak? Czy to kiedykolwiek się zmieni? Jak mamy nad sobą pracować? Męczy go to i źle się czuje z tym, że tylko jemu jest dobrze. Twierdzi, że przestaje go cieszyć jego orgazm, jeśli ja nie mogę mieć go wraz z Nim. Proszę o poradę!

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

brak odczuwania orgazmu przez Panią bierze się głównie z Pani i Pani partnera niedoświadczenia. Na szczęście można to nadrobić. Przede wszystkim muszą Państwo oboje zrozumieć, że kobiecego orgazmu nie osiąga się tak łatwo, jak u mężczyzn. Mała część kobiet odczuwała kiedykolwiek orgazm pochwowy. Natomiast zdecydowana większość odczuwa orgazm łechtaczkowy. Niestety, niedoświadczone kobiety nie zdają sobie z tego sprawy i nie stymulują łechtaczki w trakcie stosunku. Stymulacji łechtaczki, jak i lepszemu odczuwaniu bodźców, sprzyjają pozycje inne niż misjonarska.

Polecam Pani gorąco książki, traktujące o życiu płciowym, najlepiej napisane przez seksuologów lub ginekologów. Zdobyta wiedza spowoduje, że oboje z partnerem będziecie mogli dużo lepiej cieszyć się seksem.