Dlaczego nie mam orgazmu podczas stosunku?

Witam, mam 20 lat i od kilku miesięcy współżyje z moim chłopakiem. Bardzo się kochamy i jesteśmy związani silnie emocjonalnie. Nie jest tak pięknie gdy kochamy się. Nie potrafię skupić się na seksie z moim partnerem, nie potrafię dojść do punktu kulminacyjnego. Mój chłopak obwinia się, że to jest jego wina, bo jego członek nie jest taki jaki on by chciał. Tłumaczę, że to nie jest spowodowane tym. Podczas gry wstępnej jestem bardzo podniecona, potrafi mnie podniecić i odczuwam przyjemność, ale gdy już się kochamy to wszystko jest nie tak jak powinno. Podczas stosunku w mojej pochwie jest tak jakbym odkręciła kran i lała wodę, wtedy nie czuje mojego partnera. Nie wiem czy jest to spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi, które zażywam od dwóch miesięcy? Czy to możliwe?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Młode kobiety, które nie mają wielu doświadczeń seksualnych często mają problemy z osiąganiem orgazmu w trakcie stosunku. Skoncentrowanie się tylko na tym jednym konkretnym momencie może dodatkowo powodować, że nie odczuwa Pani satysfakcji z seksu. Warto skupić się przede wszystkim na odczuwaniu i dawaniu partnerowi przyjemności. Orgazm może Pani osiągać w trakcie pieszczot z partnerem lub samodzielnie. Będzie się Pani w ten sposób uczyła swoich reakcji i swojego ciała. Warto, żeby Pani partner lub Pani w trakcie stosunku starała się pobudzać łechtaczkę. Może to pozwoli na szczytowanie w trakcie stosunku. Jeśli jednak sytuacja będzie dla Pani frustrująca, to zachęcam do wizyty u seksuologa.

Pozdrawiam