Dlaczego nie mam orgazmu podczas stosunku z moim partnerem?

Współżyję z moim chłopakiem od roku ale jeszcze nigdy nie miałam orgazmu w czasie seksu czy pieszczot z nim. Jestem podniecona zawsze na początku, ale kiedy przychodzi co do czego tracę ochotę albo myślę o czym innym. To zaczęło się jakiś czas temu bo na początku przy naszych pierwszych zbliżeniach byłam ciągle podniecona i było mi dobrze ale też bez orgazmu, teraz nic nie czuje. Nie wiem czy to ma związek ze stresem, czy może brakiem akceptacji własnego ciała, wydaje mi się że może na to mieć tez wpływ to że wcześniej tzn. jeszcze parę miesięcy temu (bo teraz już całkiem straciłam ochotę) byłam uzależniona od robienia tego sama przy filmach porno i wtedy miałam orgazm nawet po kilka razy dziennie. Nie rozumiem tylko czemu nie mogę mieć z chłopakiem. Pokazywałam mu jak ja się dotykam, ale kiedy on to robi tak samo ja nie czuje żadnej przyjemności. Przez to często się kłócimy. Czy można coś na to poradzić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Fakt, że w przeszłości podczas masturbacji osiągała Pani orgazm jest ważną informacją. Być może doszło do wykształcenia odpowiednich nawyków seksualnych co do sposobu stymulacji.
W tej sytuacji należy dążyć do odnalezienia takiej techniki, pozycji intensywności stymulacji, która będzie sprawiać przyjemność. Ważne jest także zapewnienie odpowiedniej atmosfery oraz poczucia intymności, aby była Pani maksymalnie zrelaksowana tak jak podczas masturbacji.
Wydaje się, że osiągnięcie orgazmu w tym przypadku jest możliwe chociaż może wymagać dużo cierpliwości i wytrwałości ze strony obojga partnerów.

Redakcja abcZdrowie.pl