Brak orgazmu podczas stosunku z partnerem u 22-latki

Witam, moj problem to brak orgazmu podczas stosunku z partnerem, orgazm mam tylko przez zaciskanie mięśni ud,tzn.zakładam nogę na nogę i zaciskam uda czy można sprawić abym miała orgazm z partnerem?

Dzień dobry!

Nawyki masturbacyjne mogą utrudniać czerpanie przyjemności z seksu, szczególnie jeśli są trudne do odtworzenia podczas stosunku - np. zaciskanie ud. Terapia seksuologiczna w takiej sytuacji zazwyczaj opiera się o współpracę z obojgiem partnerów i stopniowe, kilkuetapowe wprowadzanie i utrwalanie nowych nawyków - zarówno podczas samodzielniej masturbacji samej kobiety, jak i podczas zbliżeń. Często jest możliwa poszerzenie repertuaru seksualnego także o orgazmy poprzez stymulację łechtaczki czy pochwy; ale także np. wkomponowanie zaciskania ud w zbliżenie z partnerem.
Proszę zgłosić się do psychologa seksuologa w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Pani opis wskazuje na tzw. zespół zakodowanych reakcji seksualnych, czyli inaczej mówiąc przyzwyczajenie do uzyskiwania satysfakcji seksualnej w określony sposób - w tym wypadku poprzez zaciskanie ud.

Jak każdy nawyk, ten również można zmienić, co jest jednak procesem rozłożonym w czasie. Warto byłoby też skonsultować się z seksuologiem, który, po postawieniu diagnozy mógłby zlecić odpowiednie ćwiczenia "odzwyczajające".

Nadmienię, że czasem pary radzą sobie z podobnymi problemami włączając np. praktyki masturbacyjne do współżycia - w tym wypadku można spróbować takich pozycji, w których będzie Pani mogła mieć zaciśnięte uda.

Pozdrawiam.