Trudności z osiągnięciem orgazmu podczas współżycia z partnerem

Pół roku temu zaczęłam współżyć z moim pierwszym partnerem, podczas stosunku nie potrafię dojść. Jednocześnie masturbowałam się i oglądałam pornografię. Myślę, że te filmy dostarczają mi zbyt silnych bodźców i przy pieszczotach partnera nie potrafię dojść. Mam pytanie czy takie uniewrażliwienie na bodźce mija jeśli przestanę oglądać pornografię? Boję się że już nigdy nie będę mogła dojść przy stosunku z partnerem.

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego naturalnie wiążą się z różnego rodzaju trudnościami i nie ma powodów przewidywać, że nigdy nie będzie mogła Pani osiągnąć orgazmu. Dla wielu kobiet ten proces nauki i poszukiwania orgazmu trwa i wymaga cierpliwości.

Jednocześnie nie jest możliwe odgadnąć, czy i jaki wpływ na orgazmy podczas zbliżeń z partnerem miałaby rezygnacja z pornografii i masturbacji. Wpływających czynników jest bardzo wiele i, bez dłuższej rozmowy, nie wiemy, które z nich są kluczowe.

Pozdrawiam!