Jaki jest związek z brakiem czucia podczas stosunku?

Witam. Mam 21 lat. Współżyje z moim chłopakiem od 2 lat jednak prawie nic nie czuje podczas pieszczot, seksu oralnego oraz stosunku. Czasami udaje mi się osiągnąć orgazm w jednej pozycji. Przed rozpoczęciem współżycia osiągałam przyjemność przez zaciskanie ud czy to może mieć związek z brakiem czucia podczas stosunku? Problemem jest również to że podczas stosunku odczuwam mocne parcie na pęcherz pomimo że zawsze przed stosunkiem idę do toalety. Co może być tego przyczyną?

Dzień dobry!

Tak, nawyki masturbacji np. przez zaciskanie ud - tzw. zespół zakodowanych reakcji seksualnych - może wpływać na brak przyjemności z współżycia w przyszłości. Proszę skonsultować się z psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!

Jest to związane drażnieniem przez prącie ujścia zewnętrznego cewki moczowej oraz przedniej ściany pochwy z którą styka się dno pęcherza moczowego. W tej części pęcherza znajdują się receptory wrażliwe na rozciąganie i receptory pojemnościowe. Ich stymulacja lub nadmierna wrażliwość może odpowiadać ze Pani problem. Kolejną przyczyną może być nadreaktywność lub hyperrefleksja mięśnia wypieracza pęcherza moczowego. Sugeruje wizytę u urologa. Zaproponuje Pani postępowanie farmakologiczne mające na celu zniesienie uciążliwych dla Pani objawów.
Pozdrawiam.