Dlaczego, mimo naszych wspólnych starań, nie mogę osiągnąć orgazmu?

Witam, jestem 21-letnią kobietą, ja i mój partner staramy się, aby nasze stosunki przebiegały dobrze z tym, że nurtuje nas problem związany z moim orgazmem - robimy to w rożnych pozycjach, lecz nie potrafimy sprawić bym doszła, podczas penetracji przez partnera odczuwam delikatne łaskotanie, lecz nie zawsze, jest miło, ale nic poza tym. Mój partner stara się mnie wprowadzić w dobry nastrój, lecz często mu się to nie udaje. Czy są może jakieś wskazówki dla mnie i dla niego żeby udało nam się osiągnąć upragniony cel?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nadmierne skupianie się podczas współżycia na osiągnięciu orgazmu przez Panią może prowadzić do skutków odmiennych od zamierzonych. Warto, żeby zamiast ciągle myśleć o Pani szczytowaniu, byście oboje skupili się na dawaniu sobie wzajemnie przyjemności i radości.
Kobiety uczą się swojego ciała i stopniowo poznają swoje potrzeby. Dlatego nie zawsze orgazm udaje się osiągnąć, mimo usilnych starań. Warto próbować, eksperymentować w łóżku, jednak niech to będzie zabawa, a nie skupienie się na orgazmie, które może wpływać na odbierane przez Panią i partnera bodźce. Kobiety czerpią satysfakcję ze współżycia nie tylko przez przeżycie orgazmu, ale dzięki całej otoczce - atmosferze, zaangażowaniu partnera, bliskości i miłości.
Zachęcam do poznawania siebie wzajemnie i skupiania się na odczuwanych i dawanych doznaniach, byście mogli oboje cieszyć się z udanego współżycia. Jeżeli jednak mimo prób i chęci współżycie nie będzie dla Was satysfakcjonujące warto skorzystać z pomocy seksuologa.
Pozdrawiam