Dlaczego nie mam orgazmu podczas współżycia?

Witam, Mam 21 lat, zaczęłam współżycie od 16. roku życia i nigdy nie miałam orgazmu przy stosunku,jedynie przy masturbacji udaje mi się go osiągnąć. Z partnerem jest mi dobrze w łóżku i nie wiem dlaczego tak jest. Urodziłam dziecko 3 lata temu, po porodzie myślałam, że się coś zmieni, ale nie - dalej nie mam szczytowania pod czas stosunku. Rozmawiałam na ten temat z ginekologiem - skierował mnie do seksuologa mówiąc, że problem może tkwić w mojej głowie, bardzo mnie to oburzyło, bo brzmiało to tak, jakbym była jakaś nienormalna. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Kobiecy orgazm jest bardzo związany z psychiką. Dlatego wiele kobiet ma podobny do Pani problem. Lekarz ginekolog postąpił jak najbardziej prawidłowo. Ja również uważam, że wizyta u seksuologa może pozwolić Pani na pozytywne zmiany w Pani życiu seksualnym.
To, że problem ma naturę psychiczną w żaden sposób nie świadczy o "nienormalności". Kobiety uczą się przeżywania przyjemności i muszą nad tym pracować. Pomoc seksuologa może pozwolić Pani otworzyć się na nowe doznania i nauczyć się osiągania orgazmów w trakcie współżycia z partnerem. Dlatego warto skorzystać z pomocy tego specjalisty.
Pozdrawiam