Brak orgazmu podczas współżycia z mężem

Witam, mam 29 lat, od 5 lat jestem mężatką. Mój problem tkwi w pożyciu intymnym, podczas inicjowania, gry wstępnej czuję duże podniecenie natomiast podczas stosunku nie osiagam orgazmu. Mąż twierdzi, że jemu jak już jest dobrze to kończy. Nie wiem co może być powodem, staram się być zrelaksowana z czego bierze się podniecenie. W przeszłości były próby molestowania jak i utrata ciąży, ale nauczyłam się z tym żyć. Z góry dziękuję za jakiekolwiek słowo. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Prawdopodobnie, pomimo tego, co Pani pisze, doświadczenia przeszłości mogą jednak mieć niebagatelny wpływ na Pani sytuację. Sugerowałbym kontakt z psychologiem, bądź seksuologiem, który mógłby skutecznie Pani pomóc.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Dla większości kobiet, nauka osiągania orgazmu jest procesem i sztuką. Kobiecy orgazm dla większości pań nie jest reakcją wrodzoną, automatyczną, która następuje natychmiast i bezwarunkowo po osiągnięciu jakiegoś stopnia podniecenia. Istotne, czy kiedykolwiek osiągnęła Pani orgazm? Jeśli tak, to co innego było w okolicznościach tych zbliżeń? Czy ma Pani orgazmy podczas masturbacji? Czy zauważa Pani zmiany, ewolucję sytuacji między przeszłością, a dniem dzisiejszym - czy też od samego początku rozpoczęcia życia seksualnego Pani odczucia są dokładnie takie same? Bez wątpienia szczególnie trudne doświadczenia, traumy, utraty, nadużycia mogą wpływać na seksualność. Nie jest jednak przesądzone i nie ma potrzeby zapewniać, że to właśnie jest jedyna i kluczowa przyczyna braku orgazmu. Z pewnością zawsze składa się to wiele czynników. Polecam dłuższą osobistą rozmowę z seksuologiem bądź psychologiem. Zadanie dodatkowych pytań i przekazanie większej ilości informacji może przekraczać możliwości portalu i kontaktu internetowego.

Pozdrawiam!

Witaj!

Twoje problemy są dość złożone i dlatego proszę poszukaj seksuologa w swojej okolicy aby sobie pomóc, a także poproś o poradę dotycząca twoich relacji w związku. Z twojego opisu wynika że trzeba także popracować nad wieloma aspektami . Niestety nie można tego zrobić przez internet. Pozdrawiam