Brak orgazmu podczas współżycia

Witam.Podczas seksu z żoną jak również i moimi poprzednimi partnerkami nie osiągam orgazmu. W wieku ok 10 lat zacząłem się masturbować. Zakończeniem pieszczot było osiągnięcie orgazmu (jeszcze bez wytrysku). Po kilku latach masturbacji już w ogóle nie miałem orgazmu i nie mam go do tej pory bez względu czy kocham się z żoną czy się masturbuję. Natomiast podczas snów erotycznych które kończą się wytryskiem (obecnie rzadko) gdy się budzę mam jeszcze orgazm. Co może być prawdopodobną przyczyną?

Dzień dobry.

Rozpoczęcie masturbacji w wieku 10 lat, sugeruje, że uprawiał Pan ją z innych powodów, niż z potrzeby obniżenia napięcia seksualnego. Można wnioskować, że doświadczenia braku wytrysku podczas orgazmu w dziecięcym wieku uwarunkował Pana na jego "nieprzeżywanie" w sytuacji współżycia i masturbacji. Brak wytrysku u dorosłego mężczyzny wiąże się z kolei z brakiem również orgazmu.
Sugerowałbym kontakt z seksuologiem.

Pozdrawiam.