Wpływ masturbacji na orgazm podczas stosunku

Czy to jak często kobieta sie masturbuje ma wpływ na orgazm podczas stosunku??

Dzień dobry!

Może mieć wpływ ale nie musi. Dla każdej kobiety może być to też różny rodzaj wpływu. Dla jednej częsta masturbacja i nawyk osiągania orgazmu w określony sposób sprawi, że nie będzie możliwe osiągnięcie orgazmu pod wpływem pieszczot partnera. Dla innej - znajomość swojego ciała, właściwe rozbudzenie i "trening" zdolności osiągania orgazmu będzie go tylko ułatwiał podczas kontaktu z partnerem.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Częsta masturbacja może mieć wpływ na przeżywanie orgazmu podczas stosunku, a ten wpływ może m.in. polegać na trudności w jego osiągnięciu.

Pozdrawiam.