Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podczas defloracji mężczyzna musi osiągnąć orgazm?

Czy podczas defloracji, mężczyzna musi osiągnąć orgazm? Z reguły przy 1 razie kobiety nie dochodzą, ale czy mężczyzna musi kontynuować inicjację w celu osiągnięcia orgazmu, czy raczej powinien przestać?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Kazirodztwo

Uważam, że mężczyzna nic nie musi. Postępowanie zależy od oceny sytuacji. Ważne, żeby kontakt był zabezpieczony.
Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Używa Pani słów "musi", "powinien". Tymczasem czasem w udanym życiu seksualnym warto myśleć raczej o tym, czego się "chce", "potrzebuje", "lubi"... Seksualności nie określają nakazy, zakazy i regulaminy! Rzeczywiście jest jednak tak, że znaczna część kobiet nie osiąga orgazmu podczas pierwszych stosunków. Orgazm jest to stan, który wymaga on nich pełnego relaksu i swobodnego podniecenia i którego osiągania muszą się nauczyć. Za to dla większości mężczyzn orgazm jest niejako reakcją wrodzoną, która automatycznie następuje na skutek niemal każdego podniecenia i każdej stymulacji. Dla większości mężczyzn, większość stosunków kończy się orgazmem i wytryskiem. Wynika to m.in. z różnic ewolucyjnych - dla skutecznego rozmnażania (a to jest głównym celem matki natury) istotniejszy jest orgazm męski niż kobiecy. Istnieje jednak liczna grupa kobiet, które osiągały pełną satysfakcję i orgazm już podczas pierwszych zbliżeń. Może to wynikać np. z dużej pewności siebie, braku nadmiernego wstydu i zahamowań, otwartości i akceptowania własnej seksualności, a także wcześniejszych udanych doświadczeń z masturbacją lub pieszczotami z partnerem. Część kobiet jest również biologicznie "bardziej gotowa i zdolna" do przeżywania orgazmów, przychodzi im to z większą łatwością, nawet u początków życia erotycznego. Istnieje także grupa mężczyzn, którzy nie osiągną orgazmu podczas pierwszego stosunku. Przyczyną może być np. nadmierny stres, skrępowanie, zadaniowe podejście do seksu, lęki lub wcześniejsza nadmierna masturbacja i przyzwyczajenie wyłącznie do konkretnych bodźców własnej stymulacji itp.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy