Czy podczas defloracji mężczyzna musi osiągnąć orgazm?

Czy podczas defloracji, mężczyzna musi osiągnąć orgazm? Z reguły przy 1 razie kobiety nie dochodzą, ale czy mężczyzna musi kontynuować inicjację w celu osiągnięcia orgazmu, czy raczej powinien przestać?

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Używa Pani słów "musi", "powinien". Tymczasem czasem w udanym życiu seksualnym warto myśleć raczej o tym, czego się "chce", "potrzebuje", "lubi"... Seksualności nie określają nakazy, zakazy i regulaminy! Rzeczywiście jest jednak tak, że znaczna część kobiet nie osiąga orgazmu podczas pierwszych stosunków. Orgazm jest to stan, który wymaga on nich pełnego relaksu i swobodnego podniecenia i którego osiągania muszą się nauczyć. Za to dla większości mężczyzn orgazm jest niejako reakcją wrodzoną, która automatycznie następuje na skutek niemal każdego podniecenia i każdej stymulacji. Dla większości mężczyzn, większość stosunków kończy się orgazmem i wytryskiem. Wynika to m.in. z różnic ewolucyjnych - dla skutecznego rozmnażania (a to jest głównym celem matki natury) istotniejszy jest orgazm męski niż kobiecy. Istnieje jednak liczna grupa kobiet, które osiągały pełną satysfakcję i orgazm już podczas pierwszych zbliżeń. Może to wynikać np. z dużej pewności siebie, braku nadmiernego wstydu i zahamowań, otwartości i akceptowania własnej seksualności, a także wcześniejszych udanych doświadczeń z masturbacją lub pieszczotami z partnerem. Część kobiet jest również biologicznie "bardziej gotowa i zdolna" do przeżywania orgazmów, przychodzi im to z większą łatwością, nawet u początków życia erotycznego. Istnieje także grupa mężczyzn, którzy nie osiągną orgazmu podczas pierwszego stosunku. Przyczyną może być np. nadmierny stres, skrępowanie, zadaniowe podejście do seksu, lęki lub wcześniejsza nadmierna masturbacja i przyzwyczajenie wyłącznie do konkretnych bodźców własnej stymulacji itp.

Pozdrawiam!