Częsta masturbacja i brak orgazmu podczas stosunku

Witam mam pytanie, związane z stosunkiem. Jestem męzczyzną i mam 21, nigdy podczas stosunku ani takiego, ani takiego, nie mogę osiągnąć orgazmu. Tak to fakt, ze często się masturbuję, i w tedy osiągam orgazm. Może za często? Jak samemu sobie z Tym poradzić? Wiem, że mam problem, i chciałbym Go jakoś rozwiązać, a nie mam pomysłu jak...

Dzień dobry.

Zasadnicza różnica (aczkolwiek nie jedyna) pomiędzy masturbacją a stosunkiem jest taka, że podczas tej pierwszej skupiać się można wyłącznie na sobie, podczas, gdy w drugim przypadku trzeba poświęcić też nieco uwagi drugiej stronie.
Z Pana postu można wnioskować, że "opanował" Pan sztukę samodzielnego zaspokajania się, natomiast nie bardzo radzi Pan sobie w sytuacji "dzielenia się" z drugą osobą. Można dodać, że nadmiarowa masturbacja jest szkodliwa między innymi dlatego, że "oducza" dawania, a przyzwyczaja do brania.
Być może Pański problem ustąpi, gdy podejmie Pan względnie regularne współżycie, możliwe jest też, że uwarunkowanie się na stymulację masturbacyjną skutkować będzie koniecznością skorzystania z pomocy specjalistów.
Póki co, sugerowałbym podejmować masturbację wyłącznie w przypadku podniecenia seksualnego.

Pozdrawiam.