Brak przyjemności seksualnej a uzależnienie od masturbacji

Masturbuję się od dziecka. Tak dochodzę do orgazmu. Miałam kilka partnerów seksualnych i żadnym nie udało mi się dojść. Żeby mnie partner doprowadził ręką tak jak ja to robię muszę się wtedy skupić i wyobrazić sobie scenę intymną . Nawet całować mnie nie może bo się nie skupię. W normalnym seksie taka czynność też odpada na dotyk nie reaguję zupełnie. Podnieca mnie trochę całowanie po szyi na resztę nie reaguję. Seks oralny odpada nic nie czuję. Czy winę za to ponosi masturbacja?

Dzień dobry.

Z Pani opisu wynika, że prawdopodobnie uwarunkowała się Pani na praktyki masturbacyjne, w związku z czym żadna inna forma stymulacji Pani nie satysfakcjonuje. Odpowiadając na Pani pytanie: Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że "winę" za ten stan ponosi masturbacja.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Trudność w osiągnięciu orgazmu o młodych kobiet, które rozpoczynają dopiero życie seksualne, jest niejako naturalna. Wiele kobiet stwierdza, że nauka orgazmu wymagała u nich czasu, cierpliwości, stopniowego poznawania i otwierania się na swoją seksualność, a często także znalezienia odpowiedniego partnera lub wypracowania odpowiedniego stopnia bliskości i wzajemnego zrozumienia ze stałym partnerem. Przyzwyczajenia masturbacyjne, tzw. "zespół zakodowanych reakcji seksualnych" również wpływa na trudność w osiągnięciu orgazmu z partnerem i osiąganie go w jeden tylko, utrwalony sposób. Nie musi być to jednak jedyna przyczyna, nie musi też determinować całego życia seksualnego.

Pozdrawiam!