Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak przyjemności seksualnej z nowym partnerem

Witam, jestem 43 letnią kobietą. Urodziłam jedno dziecko 13 lat temu bez powikłań. Przez 25 lat żyłam z 1 partnerem, z pełną satysfakcją seksualną. Przeżywałam orgazmy łechtaczkowe. Pochwowych nie doświadczyłam. Owdowiałam. Od półtora roku mam nowego partnera. Budzi we mnie ogromne podniecenie. Sex jest bardzo przyjemny ale mimo starań z jego strony nie dochodzę do orgazmu. Co może powodować taką sytuację ? Co robić? Brakuje mi satysfakcji...
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Orgazm łechtaczkowy

Dzień dobry!

Długi okres abstynencji seksualnej może sprawić, że ponowny powrót do współżycia będzie trudny. Często problem rozwiązuje czas i cierpliwość, stopniowe wzajemne poznawanie się z nowym partnerem, wypracowanie nowego własnego języka erotycznego.
Ze względu na to, że Państwo współżyją regularnie (?) od półtora roku i nadal nie jest możliwe osiągnięcie przez Panią orgazmu, zachęcam do osobistej konsultacji z seksuologiem. Być może dłuższa rozmowa pozwoli wspólnie "wpaść" na możliwe źródło trudności, którego teraz się Państwo nie domyślają, nie zauważają.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy