Brak orgazmu u kobiety a możliwe przyczyny

Witam, mam problem z osiągnięciem orgazmu z moim chłopakiem mimo ze od okresu dojrzewania miewam orgazmy tylko przez sen. Dodam ze kocham mojego chłopaka i odczuwam przyjemność, ale w pewnym momencie wszystko opada. Nie wiem już o czym mam myśleć i co robić żeby temu zapobiec a wstydzę się wizyty u seksuologa..Być może to w pewnym stopniu wina wychowania, chociaż potrafię o tym nie myśleć. Proszę o radę

Dzień dobry!

Dla kobiet młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne brak orgazmu podczas współżycia jest niejako stanem naturalnym. Być może możliwą przyczyną Pani sytuacji jest właśnie to, że myśli Pani o braku orgazmu jako o problemie i to nie pozwala w pełni zrelaksować się i cieszyć zbliżeniem?
Zadaniowe podejście do seksu i dążenie do orgazmu - paradoksalnie często nas od niego oddala.

Dla większości mężczyzn orgazm jest reakcją odruchową. Dla kobiet - jest procesem nauki i samoświadomości rosnącej z wiekiem i kolejnymi zbieranymi doświadczeniami. Proszę dać sobie czas, cierpliwość i akceptację, że tak, jak jest dzisiaj, też jest OK.

Czy osiąga Pani orgazmy podczas masturbacji?
Jak opisałaby Pani orgazmy senne? Z czym się wiążą? Czy są zależne od Pani, czy całkowicie nie? Czy kojarzą się z jakimiś konkretnymi fantazjami, snami? Czy mają związek z Pani nastrojem, samopoczuciem?

Zachęcam też do lektury książek dot. kobiecej seksualności, które mogą rozwiać wiele Pani wątpliwości.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Orgazm kobiecy jest bardziej skomplikowany niż mężczyzn, dlatego też nierzadko zdarzają się kłopoty w jego uzyskaniu - szczególnie w przypadku młodych kobiet, rozpoczynających współżycie. Mówiąc inaczej - uważa się, że kobieta orgazmu się uczy.
Pomimo wstydu, o którym Pani pisze, namawiałbym jednak na konsultację u seksuologa. Mogę przy tym zapewnić, że Pani problem będzie dla niego równie naturalny, jak ból zęba dla stomatologa, którego się przecież nie wstydzimy.

Pozdrawiam.